Suomen Triathlonliitto

Triathlonleirit nuorille Pajulahdessa 26-28.9.2014

Triathlonleiri 12-15 vuotiaille nuorille 26-28.9.2014 Pajulahdessa

Tarkemmat tiedot löytyvät täältä:
http://www.triathlon.fi/index.php?option=com_rokdownloads&view=folder&Itemid=129&id=55:nuorten-leirit

 


Maajoukkue triathlonleiri 15-19 vuotiaille nuorille 26-28.9.2014 Pajulahdessa

Tarkemmat tiedot löytyvät täältä:
http://www.triathlon.fi/index.php?option=com_rokdownloads&view=folder&Itemid=129&id=55:nuorten-leirit

Täysmatkan SM-kilpailun tulokset 16.8.2014 Nastola

Täysmatkan SM-kilpailun tulokset 16.8.2014 Nastola

 

Täysmatkan suomenmestarit 2014 ovat SSU:n Juha Laitinen ja TT Aqua Terran Iina Lumiaho.
Hienot suoritukset tehneet voittajat olivat tyytyväisiä kisaansa ja varsinkin Laitisen voittoaika raskaalla reitillä oli upea 9.01.47, joka ei jää kuin viisi minuuttia Mika Luodon aikanaan tekemästä reittiennätyksestä.

 

Tulokset löytyvät kokonaisuudessaan: http://2014nastolatri.meteor.com

 
Nyl
1. Iina Lumiaho   TT Aqua Terra Kuopio 10.56.11
2. Tarja Masalin   Nastola Triathlon 11.38.22
3. Vera Laakkonen  Simmis Wanda  12.55.10

 

Myl
1. Juha Laitinen  SSU   9.01.47
2. Mikko Auvinen  Karjalan Uimarit 9.28.38
3. Joni Pinosto  Team Special Bike 9.35.03

 

N20-24
1. Hanna Myllynen  Triathlonteam226 11.26.34

 

N35-39
1. Susanna Pinosto  Team Donna Agile 13.54.38

 

N40-45 
1. Niina Heiskanen  Helsinki Triathlon 11.25.12
2. Sari Larkkonen  Triathlonteam226 12.25.00
3. Katja Koivulahti  Tawast Cycling Club 12.38.52

 

N45-49
1. Minna Lahtinen  Helsinki Triathlon 11.17.37
2. Minna Laitinen  Navi   12.07.37

 

M20-24
1. Lassi Lähteenmaa  KUKU   12.00.27
2. Ron Luhtanen  Helsinki  13.29.02

 

M25-29
1. Jaakko Vannemaa  BCH   10.15.50
2. Mikko Huuskonen  TT AquaTerra   11.55.08
3. Antti Miikki  Triathlonteam226 12.03.22

 

M30-34
1. Paavo Hiltunen  TT AquaTerra  9.30.31
2. Janne Lehtonen  HyPy Triathlon  10.12.24
3. Jouni Sompi  Triathlonclub Heinola 10.32.03

 

M35-39 
1. Tuomas Maisala  Helsinki Triathlon 10.03.36
2. Ville Varis  Helsinki Triathlon 10.23.02
3. Jukka Koskiniemi Wasa Triathlon  10.33.48

 

M40-44
1. Antti Tiri  Triathlonteam226 10.09.04
2. Mikko Joensuu  Kutu-triathlon  10.23.20
3. Sami Rajamäki  KK   10.48.06

 

M45-49
1. Marco Ballini  Kajaanin Uimaseura 10.28.38
2. Ari-Pekka Halinen  Tawast Cycling Club 10.35.14
3. Harri Riutta  Triathlonteam226 10.59.52

 

M50-54
1. Kai Ylä-Outinen  Triathlonteam226 10.36.55
2. Petri Marttila  Triathlonteam226 11.01.44
3. Ismo Hukkanen  Helsinki Triathlon 11.07.37

 

M55-59
1. Arto Helenius  AquaPlus Triathlon 11.20.10

 

M60-64
1. Raimo Ekman  X-Tri Lahti  14.33.27