Suomen Triathlonliitto

Kaisa Lehtosesta Ylella

Kaisa Lehtosen pitkä ura triathlonistina on syksyn aikana huomioitu painetun median lisäksi myös mm. Ylen Urheilun taustapeilissä ja Urheiluruudussa.

Nuorten SM-Cup 2014 tulokset

Nuorten SM-Cup 2014

TYTÖT

U15

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Aino Huhtanen

Stamina TC

8

10

10

10

30

Erika Pulkkinen

Triathlonteam226

10

0

0

0

10

Karoliina Ojala

OTC

6

0

0

0

6

 

 

U17

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Ella-Maria Himanka

Kalajoen Junkkarit

10

6

0

8

24

Fanny von Frenckell

Åland Triathlon Club

0

10

8

0

18

Minttu Ojala

OTC

8

8

0

0

16

Emma Suotula

Cetus

0

0

6

6

12

Matleena Kolu

Triathlonteam226

0

0

0

10

10

Henrika Parviainen

Vantaa Triathlon

0

0

10

0

10

Aino Lehmusaho

Kutu Triathlon

0

0

5

0

5

U19

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Erika Parviainen

Vantaa Triathlon

10

10

0

10

30

Maisa Tuliniemi

Karjala Triathlon

0

6

0

8

14

Noora Liukkonen

Triathlon Team Kotka

6

5

0

0

11

Aino Erkinaro

Oulun Uinti

0

0

10

0

10

Ella-Maria Himanka

Kalajoen Junkkarit

0

0

8

0

8

Antonina Gröndahl

Turun Urheiluliitto

0

8

0

0

8

Emmi Paukku

Pihtiputaan Tuisku

8

0

0

0

8

 

 

U23

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Janina Saarnio

Turun Urheiluliitto

0

8

10

10

28

Kanerva Jääskeläinen

Helsinki Triathlon

8

10

5

0

23

Roosa-Maria Mattila

Turun Urheiluliitto

10

0

0

0

10

Karoliina Welin

Noora Luokkala

Karjalan Uimarit-69

Karjala Triathlon

0

0

 

 

0

0

 

 

8

6

 

 

0

0

 

 

8

6

 

 

POJAT

U15

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Timi Malinen

Helsinki Triathlon

0

8

8

8

24

Tuomas Uusitalo

Triathlon Vantaa

8

6

0

6

20

Oscar Varalahti

Velo Salo

6

4

6

5

17

Atte Somero

Nastola Triathlon

0

0

0

10

10

Lauri Marekwia

Espoon Tapiot

0

0

10

0

10

Olli Elo

Stamina TC

5

0

5

0

10

Matias Lepistö

Valkealan Kajo

0

10

0

0

10

Sampo Lahti

Kälviän Tarmo

10

0

0

0

10

Filip von Frenckell

Åland Triathlon Club

0

5

0

0

5

 

 

 

U17

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Jesse Uusiperhe

Turun Urheiluliitto

10

10

10

0

30

Simon Lindqvist

Ålands Triathlon Klubb

0

0

5

10

15

Mikko Purhonen

Triathlon Vantaa

0

0

8

0

8

Jonas Nordström

BS-PU

0

8

0

0

8

Oskari Hanhioja

Tampereen Juoksijat

8

0

0

0

8

Joel af Hällström

Triathlon Vantaa

0

0

6

0

6

Simo Terävä

Stamina TC

0

6

0

0

6

Oliver Myllys

Joroisten Sporttiklubi

0

5

0

0

5

Atte Pohjalainen

TT Aqua Terra

0

4

0

0

4

 

 

 

U19

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Aleksi Lehmusaho

Kutu Triathlon

0

10

0

10

20

Antti Uusitupa

Turun Urheiluliitto

0

8

2

8

18

Lauri Lepistö

Valkealan Kajo

0

0

10

0

10

Samu Hanhela

Team Special Bike

0

0

8

0

8

Mikko Purhonen

Triathlon Vantaa

0

0

6

0

6

Aleksi Auvinen

Joroisten Sporttiklubi

0

0

5

0

5

Jesse Miettinen

TT AquaTerra Kuopio

0

0

4

0

4

Tero Korhonen

TT AquaTerra Kuopio

0

0

3

0

3

Aleksi Luhtanen

Triathlon Stadi

0

0

2

0

2

U23

Nimi

Seura

Pisteet

Pisteet yhteensä

Ville Laine

Nastola Triathlon

0

0

0

10

10

Joni Mustonen

Stamina TC

0

0

10

0

10

Pensasmaa Artturi

Tampereen Juoksijat

10

0

0

0

10

Aki Hurula

TT AquaTerra Kuopio

0

0

8

0

8

Manninen Juuso

Tampereen Juoksijat

8

0

0

0

8

Lauri Immonen

Iisalmen Visa

0

0

6

0

6