Suomen Triathlonliitto

Iisalmen maastoduathlonin SM-kilpailuiden tulokset 27.9.2014

 

MAASTODUATHLON SM 2014

T U L O K S E T

MYL SM Miehet yl SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

1.

Kosonen Antti

Taipalsaaren Veikot

1:25:28.40

2.

Kauppinen Kalle

Iisalmen Visa

1:27:19.63

3.

Lehikoinen Arto

-

1:29:03.83

4.

Pinosto Joni

Team Special Bike

1:30:42.24

DNF

Heiskanen Eero

Team Lahden polkupyörähuolto

-

M20 SM Miehet 20-24 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Maamela Sami

Anjalan Liitto

1:36:09.28

2.

Lajunen Kimmo

Triathlonteam 226

1:37:47.58

M25 SM Miehet 25-29 SM 24 km

1.

Hujanen Petteri

Stamina Triathlon Club

1:58:33.04

M30 SM Miehet 30-34 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Hanhela Jari

Oulu Triathlon&Cycling

1:39:02.42

2.

Lyytikäinen Antti

Kutu Triathlon

1:40:10.56

3.

Laitinen Antti

-

1:48:37.73

M35 SM Miehet 35-39 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Matteo Aielli

Kutu Triathlon

1:45:17.86

2.

Kuusi Sami

Velo Salo

1:59:04.25

M40 SM Miehet 40-44 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Kauppinen Juha

Jyväskylän Pyöräilyseura

1:33:13.55

2.

Mursu Jaakko

Kuopion Pyöräilyseura

1:35:26.92

3.

Kolehmainen Jari

Paksukumi Team

1:37:15.19

4.

Nurmela Pasi

Oulu Triathlon&Cycling

1:37:28.08

5.

Teiskonen Jarmo

Jyväskylän Pyöräilyseura

1:53:21.10

6.

Miettinen Jyri

-

2:02:50.77

DNS

Joensuu Mikko

Kutu Triathlon

-

M45 SM Miehet 45-49 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Gynther Kimmo

Triathlon Club Heinola

1:35:38.01

2.

Karvonen Timo

Oulu Triathglon&Cycling

1:51:54.49

3.

Andersen Jyrki

Joensuun Pyörälijät

2:34:58.46

M50 SM Miehet 50-54 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Kotijärvi Ismo

Leppävirran Urheilijat

1:45:17.79

2.

Kotijärvi Antero

Triathlom Team Aqua Terra

1:50:49.25

3.

Ojala Hannu

Karjala Triathlon

1:54:44.25

4.

Näsänen Petteri

-

2:05:11.11

DNS

Roivainen Vesa

Hyvinkään Pyöräilijät

-

M55 SM Miehet 55-59 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Juntunen Usko

Iisalmen Visa

1:49:57.05

2.

Kuosmanen Hannu

Mäntylahden Veto

1:56:51.66

NYL SM Naiset yl SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Alusniemi Sini

Jyväskylän Pyöräilyseura

1:33:57.57

2.

Oksanen Pauliina

Triathlonteam 226

1:58:59.51

DNS

Orvola Sari

PK-Team

-

N25 SM Naiset 25-29 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Alaoja Vilhelmiina

Jyväskylän Pyöräilyseura

2:12:44.21

N30 SM Naiset 30-34 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Lemmettylä Arja

Helsinki Triathlon

2:31:06.37

DNS

Hyvönen Mirjam

Triathlon Team Aqua Terra

-

N35 SM Naiset 35-39 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

DNS

Pinosto Susanna

Team Donna Agile

-

N40 SM Naiset 40-44 SM 24 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1.

Andersen Nina

Joensuun Pyöräilijät

2:19:36.10

M60 SM Miehet 60-64 SM 20.8 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1

Komulainen Risto

Leppävirran Urheilijat

1:17:36.74

2

Tuomainen Pertti

Leppävirran Urheilijat

1:27:22.59

M14 SM Miehet 14-15 SM 10.4 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1

Lahti Sampo

Kälviän Tarmo

37:14.17

M12 SM Miehet 12-13 SM 10.4 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1

Heiskanen Tatu

Sonkajärven Pahka

35:55.54

N14 SM Naiset 14-15 SM 10.4 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1

Lahti Emma

Kälviän Tarmo

45:53.77

N12 SM Naiset 12-13 SM 10.4 km

Sija

Nimi

Seura

Tulos

1

Karvonen Jenni

Oulu Triathlon&Cycling

52:35.87

 

 

 

Triathlonliiton leiri maajoukkue- ja ikäryhmäurheilijoille Tahkolla 16.-19.10.2014

Tahko Spa Hotellin ja Suomen Triathlonliiton elokuussa 2014 solmima yhteistyö on käynnistynyt vauhdilla. Ensimmäinen konkreettinen hedelmä on Risto Niemelän ja Merja Kiviranta-Mölsän valmentama leiri syyslomaviikonloppuna 16.-19.10.2014.

 

Nopeimmat ikäryhmäurheilijat pääsevät harjoittelemaan ja keskustelemaan paikalle tulevien yli kymmenen edustusurheilijamme kanssa. Majoituksesta riippuen leirin hinta on 350 € - 430 €. Tarkemmin materiaalisalkun tiedostossa.

 

Lisätietoja ja ilmoittautuminen: Risto Niemelä, 040 772 3313, risto.niemela46 ( a t) gmail . com