Talent-joukkue

Leirit

Talven leiri pidetään Pajulahdessa to 25.2. - su 28.2.2021
Keväällä ja kesällä järjestetään päiväleirejä eri paikkakunnilla. Niistä infotaan lähempänä.

Jatkamme myös keväällä aloitettuja etätreenejä.
1. treeni pidetään to 29.10 klo 17.30

Talent-ryhmän valinta kaudelle 2020-2021:

- Menestys elokuussa järjestettävissä virallisissa kisoissa (jos pysytään pitämään): 
Vantaa, Vierumäki ja Tikkakoski  

- Aktiivisuus #etäsuomencupissa 
- Vuoden 2019 kisanäytöt 

Vuonna 2005 syntyneet talent-joukkuelaiset siirtyvät syksyn jälkeen nuorten maajoukkueeseen, jos ovat alittaneet maajoukkuerajat. 

Talent- joukkue kaudelle 2020-21:
 

Akseli Pitkänen Teisko Triathlon 

Vilho Tikkanen Stamina Triathlon Club  

Toivo Koivu Aqua Plus Triathlon 

Aapeli Karislahti Triathlon Team 226 

Leo Kervinen Triathlon Vantaa 

Johannes Alarotu Teisko Triathlon 

Kasper Borremans Hyvinkää Triathlon

Eetu Autio Triathlon Vantaa 

Antti Turunen  OTC

René-Peter Vuorio Turun Urheiluliitto

 Lauri Kairikko Hyvinkää Triathlon 

Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa 

Onni Venäläinen Stamina TC 

Väinö Koivu Aqua Plus Triathlon 

Lotte Borremans Hyvinkää Triathlon 

Sofia Hämäläinen triVaTeam   

Vilma Koivula triVaTeam 

Eevi Hirsi Triathlon Vantaa

Ella Jokioinen Turun Urheiluliitto 

Annika Rantanen Team Manyone

Katja Kettunen Helsinki Triathlon 

Peppi Leppälä  Finntriathlon 

Elina Turunen OTC 

Emilia Holmila Triathlon Vantaa  

Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto 

Eedi Imppola Hyvinkää Triathlon

Misella Suvitie  Kajo- triathlon 

Taija Huovinen Joroisten Urheilijat

Viola Heikkilä TRIVAteam 

Emma Haka-Risku TRIVAteam 

Hertta PitkänenTeiskoTriathlon 

Valmentajat:
Juuso Manninen ja Hilla Läärä

 

valintakriteerit kaudelle 2021-2022 (jos Suomen Cup pystytään järjestämään normaalisti):
Valitaan Suomen Cupin ja SM-kisan (15v. supersprint-kisa) sijoitusten perusteella.   

 - Suomen Cupin 11- vuotiaiden lopputulosten perusteella valitaan 2-4 parasta urheilijaa 2010 syntyneistä/sukupuoli. Näiden lisäksi voidaan valita yksittäisissä osakilpailuissa hyvin pärjänneitä. 

- Suomen Cupin 13- vuotiaiden lopputulosten perusteella valitaan 3-5 parasta urheilijaa /ikäsarja/sukupuoli. Näiden lisäksi voidaan valita yksittäisissä osakilpailuissa hyvin pärjänneitä. 

- 15- vuotiaiden sarjasta valitaan Suomen Cupin lopputulosten perusteella 3 parasta sekä SM-kisan 2 parasta (jos eivät ole samoja) /ikäsarja/sukupuoli. Näiden lisäksi voidaan valita yksittäisissä osakilpailuissa hyvin pärjänneitä. 

2006 -syntyneet siirtyvät Nuorten maajoukkueeseen  syksyn jälkeen, jos alittavat maajoukkuerajat.  
Muutoin he jatkavat talent-joukkueessa.